Szeretettel várunk minden kedves vendéget az egerszalóki szabadtéri Lepkemúzeumba. Az európai lepkepéldányok mellett megcsodálható több trópusi pillangó is...
Regionális Fejlesztés Operatív Program keretében 2007-ben megvalósult sétaút Egerszalók természeti kincsei mellett vezeti végig a látogatót.
Egerszalók a XVIII. századtól kezdve a gyógyulás helye, a zarándoklatokat egy vak kislány csodás meggyógyulásának a híre indította el.
A Sáfrány utca összefüggő barlanglakásai a helyi önkormányzat tulajdonában vannak, helyi védelem alatt állnak.
A Laskó-patakon duzzasztott Egerszalóki-tó az egri Bükkalja legnagyobb felszíni vize. A műszaki átadás 1981. december 15-én történt. A meder feltöltése 1982 őszére fejeződött be.
A turisták, a fürdővendégek és a kirándulók számára is felfedezhetővé válnak az Egerszalók környéki rejtélyes kaptárkövek.
Egerszalók egy olyan, évszázadok óta lakott település, ahol a táj és a környezet igazán alkalmas arra, hogy az ember otthon érezze magát.
A falu igazi nevezetessége a község déli részén a föld mélyéből feltörő hévízforrás. A 410 m mélyről feltörő víz 65-68 °C-os, a kút vízhozama 2350 liter/perc.
Egerszalók község belterületén található az impozáns kőépítmény, a Laskó patak hídja. Az egynyílású kőhíd a XIX. században épült.
Egerszalók az Egri Borvidék egyik gyöngyszeme, mely a borvidék nevét adó Egertől 5 km-re, hozzá lankáival, vonulataival szervesen kapcsolódik.
Egy oklevél tanúsága szerint már 1249-ben volt Szalókon telepített szőlő.