Egerszalók bemutatása
Egerszalók egy olyan, évszázadok óta lakott település, ahol a táj és a környezet igazán alkalmas arra, hogy az ember otthon érezze magát. .
Önkormányzati munka
Bővebben...
Sódomb, látnivalók
Bővebben...
Kikapcsolódás
Bővebben...
Borvidék Egerszalók
Bővebben...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Egerszalók bemutatása
  • Önkormányzati munka
  • Sódomb, látnivalók
  • Kikapcsolódás
  • Borvidék Egerszalók

Egerszalók Község Önkormányzata sikeres pályázatot nyújtott be 2016. március 30-án Forradalmi emlékhely létrehozására az egerszalóki Pást parkban. A pályázat keretében megvalósuló 1956-os emlékmű állítására és annak éjszakai megvilágítására 3 000 000 Ft támogatásban részesült a Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásért Közalapítvány jóvoltából. A 2016. október 23-án felavatott emlékmű Palmetta Papp Zoltán szobrász terve alapján készült el.
Az emlék kő alapanyaga Sziléziai márvány , egy nemes fehér anyag mely a forradalom tisztaságát; jelképezi. A lyukas zászló motívum pedig az 65-os eseményekre utal , a zászló az összetartozást a rajta lévő szakadás pedig a be nem fejezet eseményeket; szimbolizálja . Azért nem ábrázol figurát vagy direkt eseményt , hogy az egész történelmi folyamathoz; kötődni tudjon . Az alkotó páros Magda Róbert és Papp Zoltán több évtizedes munka kapcsolata eredményeként több köztéri alkotás , restaurálás , magángyűjteményben lévő , és egyházi műemlék készült el . A tradíciók és a szakma szeretete látszik az elkészült műveken , amikor egy kő sziklából szobor készül .

Forradalmi emlékhely létrehozása

Településünk pillanatai

2020 évi hatérszemle tartalmához kattintson ide...
Egerszalóki Közös Önkormányzati Hivatal a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény 45. § (1) bekezdése alapján
A felhívás itt olvasható...
Egerszalóki Közös Önkormányzati Hivatal a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény 45. § (1) bekezdése alapján
Egri Tankerületi Központ illetékességi területén lévő általános iskolák felvételi körzete,
A Verpeléti Család-és Gyermekjóléti Szolgálat családsegítő munkakör betöltésére.
Tisztelt Ügyfelek! A Heves Megyei Kormányhivatal látja el 2020. március 1-től
Tisztelt Ügyfelek! Az Egerszalóki Közös Önkormányzati Hivatal 2020. június 1. napjától

Gyors elérhetőségünk: 

Tel.: 36/574-002, 36/474-332

Fax: 36/474-366

E-mail:

Keressen a weboldalon

Önkormányzati közadat kereső
A közfeladatot ellátó szerv a feladatkörébe tartozó ügyekben – így különösen az állami és önkormányzati költségvetésre és annak végrehajtására, az állami és önkormányzati vagyon kezelésére, a közpénzek felhasználására és az erre kötött szerződésekre, a piaci szereplők, a magánszervezetek és -személyek részére különleges vagy kizárólagos jogok biztosítására vonatkozóan – köteles elősegíteni és biztosítani a közvélemény pontos és gyors tájékoztatását
Felhívás!
Pályázati lehtőségekről, fejlesztésekről.
Településünk aktívan részt vesz a támogatási lehetőségek kihasználásában - ismerkedjen meg a részletekkel:
5 August 2020